Xth International Eurasian Educational Research Congress

yesil

Ronny Heintze

Ronny Heintze, Almanya’nın en büyük Akreditasyon kuruluşu olan AQAS’ta (Agentur für Qualitätssicherung durch Akkrediterung vom Studiengängen) Kıdemli Danışmandır ve burada Uluslararası İlişkiler Komiseri olarak görev yapmaktadır.
Yedi yıllık hizmeti boyunca, özellikle Ortak Programlara odaklanarak, Almanya içinde ve dışında 100’den fazla akreditasyon prosedürünü koordine etti. Uluslararası deneyimleri Avrupa, Rusya, Kuzey Kıbrıs, Umman ve Brezilya’daki projeleri kapsamaktadır. Mısır ve Moldova Cumhuriyeti’nde uzun yıllara dayanan deneyimleri ile Avrupa Birliği’nin çok sayıda projesinde uzman olarak görev yaptı.
2016 yılında Ronny, Avrupa Akreditasyon Konsorsiyumu’nun (ECA) Kalite Güvencesi ve Akreditasyonunda Yenilik Çalışma Grubu başkanı olarak atandı. Eğitimli bir ENQA denetçisidir ve aynı zamanda INQAAHE için bir Ajans denetçisi olarak görev yapmıştır. Bonn ve Erfurt Üniversitelerinde öğretim görevlerinde bulundu ve şu anda Trier Üniversitesinde Birleşmiş Milletler hakkında dersler veriyor.
Ronny, Kalite Güvencesi topluluğuna katılmadan önce New York’ta NMUN’da yönetici pozisyonlarında bulundu ve Birleşmiş Milletler’in ev sahipliği yaptığı dünyanın en büyük Model BM konferansını organize etti. Bonn Üniversitesi’nden Siyaset Bilimi, Psikoloji ve Medya Bilimi alanlarında yüksek lisans derecesine sahiptir.